Taveo Yayınları Hakkımızda

Afrika’ da başlayan İstanbul’ da devam eden bir maceranın başlangıcı…

2018 yılında kurulan yayınevimiz “TAVEO” ismini Afrikalı bir çocuğun isminden almıştır.Onun hakkında yazılıp basılan  “Yalnızlığın Öyküsü” adlı kitap bize ilham kaynağı olmuştur. Yayıncılıkta ilke imza atarak farkındalık oluşturmaya çalışmışızdır. Kazancımızı sadece kendi bünyemizde barındırmayarak basılan bütün kitap ve dergilerimizin gelir kaynaklarını özellikle Afrika olmak üzere, yetim çocuklara ulaştırmaya çalışıyoruz.

Tarih,Felsefe,Araştırma,Sağlık,Psikoloji,Kültür,Çocuk ve Eğitim yayıncılığı alanlarında ürettiği katma değer ile millî ve manevî kültüre katkı sağlayan, gençliğimize yön veren ve ülkemizi uluslararası mecralarda temsil eden, sektöründe lider ve güvenilir bir yayın kuruluşu olmayı amaçlıyoruz.

 

TAVEO olarak tüm çalışmalarımızı, toplumsal sorumluluk ve bilinç anlayışı çerçevesinde yapmaya özen gösteriyoruz. Faaliyetlerimizi yürütürken hizmet verdiğimiz kesim ve tüm insanlığa karşı üstlendiğimiz sosyal sorumlulukların bilinciyle hareket eder ve sorumluluklarımızı duyarlılıkla yerine getirmeye devam ediyoruz. 

Titiz, özenli, tertemiz bir çalışma anlayışıyla, metinden görsele, kapaktan tanıtıma kadar aynı özeni hep korumak hep kitabı ön plana almak. Kurgu ya da kurgu dışı, Edebiyat, Sanat, Tarih, Felsefe Yetişkin, çocuk ya da genç… Bu alanların tümünde en iyi kitapları hep biz yayımlayalım istiyoruz. Yayımlarken de ulaşmaya çalıştığımız çocuklara ses ve el olmak istiyoruz.